Svarīgi

Grieķijas homeopātijas semināra kopsavilkums (05/09/16-14/09/16)
Grieķijas homeopātijas semināra kopsavilkums (05/09/16-14/09/16)
  2016. gada. 5. -14. septembrī, Grieķijā, Alonissos salā ( Starptautiskā Klasiskas Homeopātijas Akadēmijā), notika homeopātijas seminārs – meistarklase.  Kas bija īpaši interesants? Viss!!! Ka vienmēr -  semināra pamatā prof. Džordža Vitulka ( George Vithoulkas) meistarklase.

 

10 dienu laikā Džordžs mācīja mums savas darba metodes: pacienta aptauju, vajadzīgā preparāta meklēšanu ( similia), diferenciālo diagnozi, darbu ar repertoriju un vithoulkascompas.com, pareizā preparāta devas noteikšanu, preparāta atkārtošanas biežumu, sniedza informāciju par to, ko mēs sagaidām nākotnē un kādi preparāti tiks indicēti. Šajā seminārā aplūkojām daudz sarežģītu slimību gadījumu. Mani īpaši iespaidoja tas, ar kādiem izciliem rezultātiem profesors darbojās ar tādiem nopietniem gadījumiem kā atopiskais dermatīts ar bronhiālu astmu, autoimūns tireoidīts, hipertensija ( paaugstināts asinsspiediens), čūlainais proktīts, Behtereva slimība (ankilozējošais spondilartrīts), oliņu atrofija ar azoospermiju, autisms ( ļoti sarežģīts gadījums, ko jau 8 gadu laikā novēro Dž. Vitulkas, un  ir acīmredzams progress, jāpiebilst, ka pacients nelieto alopātijas medikamentus), selektīva mutisma ( mēmuma) gadījuma analīze (selective mutism).

 Semināri, kas notiek Grieķijā, ir starptautiski. Arī šis seminārs nebija izņēmums. Ārsti – homeopāti no dažādam valstīm - stāstīja savus veiksmes stāstus attiecībā uz pacientu izveseļošanās  gadījumiem. Vienu no interesantākajiem gadījumiem prezentēja dakteris Dmitrijs Čabanovs no Novosibirskas – juvenīla artrīta gadījums. 17 gadu laikā ( tik ilgi homeopāts novēroja pacientu) pacients pilnīgi tika vaļā no tādas nopietnas diagnozes un ir vesels!

Īpašu interesi  izraisīja Indijas dakteru pieredze un prezentācijas. Dakteris Mahešs ( Dr. Mahesh.M. Centre for Classical Homeopathy, Bangalore, India)  prezentēja veiksmīgus ārstēšanas rezultātus tādam nopietnām patoloģijām kā pēdas diabētiskā gangrēna, hipotireozes attīstība  pēc apspiestām emocijām, vitiligo (dakteris uzsvēra, ka vieglāku vitiligo formu ārstēšanai nepieciešams laika periods no 6 mēnešiem līdz 3 gadiem, bet ja vitiligo apvienojas ar citām slimībām, tad ārstēšanai ir nepieciešams garāks laika periods), psoriāze.

  Pēc semināra apmeklējuma palika ļoti patīkama “pēcgarša’ – viss ir iespējams! Šāda tikšanās ar kolēģiem no dažādām pasaules malām vienmēr ļoti iedvesmo.  Bet galvenais –  Džordža Vitulka

( George Vithoulkas ) virtuozais un profesionālais darbs. Neskatoties uz viņa cienīgo vecumu ( 84!!!), pārsteidz domāšanas plašums, zināšanu dziļums un tajā paša laikā - absolūta vienkāršība sazināšanās, lieliska humora izjūta, apbrīnojamas vēstures, mākslas un politikas zināšanas. Profesors praktizē homeopātiju 55 gadu garumā un iedvesmo arī mūs, viņa studentus.

  Īpaši patīkami, kad tāda līmeņa seminārus apmeklē arī ārsti no Latvijas. Šoreiz kopā ar mani mācījās arī daktere Baiba Tereško un viņas meita Ilze Tereško, ka arī homeopāte no Jūrmalas Jeļena Oborina.