Veselības līmeņi

Veselības un slimības modeļi. Veselības līmeņi
Veselības un slimības modeļi. Veselības līmeņi
 Homeopāta Džordža Vitulka (George Vithoulkas) teorija par veselības un slimības modeļiem un veselības līmeņiem ir pamats grāmatai ’’Zinātne par homeopātiju’’. Šīs grāmatas otrais izdevums ir paplašinājums, kurš tika izstrādāts kopā ar homeopātu Ēriku van Venseļu (Eriк van Woensel) un tika nosaukts ‘’ Veselības līmeņi’’ ("Levels of health”).
   Šajās grāmatās dr.Vitulkas apraksta veselības un slimību modeļus, plaši stāsta par homeopātijas darbības pamatprincipiem, ārstēšanas likumiem, homeopātijas praktisko pielietojumu, visu pamatojot ar piemēriem no personīgās pieredzes.
    Dr. Vitulkas raksta, ka cilvēka veselības stāvokli var novērtēt. Pastāv 4 grupas: A, B, C, D, katrā grupā ir pa trīs līmeņiem. Grupā A 1.-3. līmeņi / B 4.-6. līmeņi / C 7.-9. līmeņi / D 10.-12. līmeņi.    
1.-4. līmeņos – organisms kopumā ir labā stāvoklī, ar labu imunitātes sistēmu, bez smagām ģenētiskām dispozīcijām. Jo zemāks ir līmenis, jo vājāka ir imunitāte, rodas lielākas patoloģiju iespējas. Pacientam ir svarīgi  saprast, ka jebkura patoloģija var izpausties jebkurā līmenī. Tomēr ārstēšana ir absolūti atšķirīga. Piemērs: Izārstēt vēzi 1. veselības līmenī, pielietojot pareizās zāles, ir pilnīgi iespējams, tomēr šo pašu slimību zemākajos līmeņos izārstēt ir grūti vai arī neiespējami.
 
  Teorija par veselības līmeņiem palīdz saprast iemeslu, kāpēc noteiktās patoloģijas dažiem pacientiem ir ārstējamas, dažiem – nav. Tikmēr mūsu organisms atrodas dinamiskā stāvoklī, mūsu enerģija un labklājības sajūta var mainīties katru dienu vai pat stundu. Pieņemsim, Jūs esat labi izgulējušies, jūtaties teicami, Jūsu organisms funkcionē sava līmeņa augstākajā punktā. Bet vakarā pēc smagas darba dienas Jūs esat noguruši, organisms funkcionē sava līmeņa zemākajā punktā. Ja tālāk tā turpināt bez atpūtas, var rasties bronhīts vai pat plaušu karsonis. Šādā situācijā organisms atradīsies līmeņa pašā lejā.
    Ja šajā brīdī lieto zāles, piemēram, antibiotiku lielas devas, pēc slimības daži hroniskie simptomi var pasliktināties – no rīta Jūs vairs nebūsiet atpūties un enerģijas pilns. Tas parāda to, ka imunitāte ir novājējusi. Nākamreiz jau pie mazākas slodzesatkal var rasties nopietnas slimības. Ja tas notiek bieži, cilvēks ārstējas ar nomācošām zālēm atkal un atkal, viņa veselības līmenis pazeminās. Noteiktā brīdī vairs nav augstas temperatūras, bet jau rodas kādas hroniskas slimības, piemēram, astmas simptomi. Sākuma stadijā astma var būt kontrolējama, bet, ja notiek nopietns stress, situācija pasliktinās un būs vajadzīgas lielas medikamentu devas. Ar laiku šīs devas pieaug, un drīz jau ir vajadzīgi hormonālie preparāti. Tomēr šīs vēl nav beigas. Ir pilnīgi iespējams, ka kādreiz liela stresa dēļ imunitāte novājinās tik stipri, ka astma pazudīs, radīsies liela vājuma sajūta, depresija, vienaldzība.
    Zinot pacienta veselības līmeni, ir iespējams prognozēt ārstēšanas procesu un dzīves garumu. Tas ir tikpat svarīgi, meklējot vajadzīgo homeopātisko preparātu.