Saslimšanas

Vai ir svarīga diagnoze?
Vai ir svarīga diagnoze?
 Ļoti bieži pacienti, piesakoties homeopātiskajai ārstēšanai, jautā, vai ir iespējams izārstēt viņu slimību ar ļoti nopietnu diagnozi.
 Šis jautājums vienmēr ir mulsinošs, jo homeopātam daudz svarīgāk zināt nevis uzstadīto diagnozi, bet pacienta subjektīvas sudzības tagad, kādas problēmas bija agrāk, ar ko slimoja bērnībā, kādas saslimšanas vecākiem un vecvecākiem. Ļoti plaši šo jautājumu izskatā savā grāmata „Veselības līmeņi” ievērojams grieķu homeopāts Džordžs Vitulkas (George Vithoulkas).

  Apkopojot savu unikālo pieredzi un zināšanas, ievērojamais homeopāts Džordžs Vitulkas savā grāmatā „Veselības līmeņi” atzīme, ka pastāv 4 veselības grupas. Katrā grupā – 3 līmeņi – kopā 12 līmeņu. Atkarīgi no tā, kādā līmenī pašreiz atrodas cilvēka organisms, var prognozēt izārstēšanas iespēju. Piemēram, vēža slimnieks uz 1 -2 veselības līmeņiem var pilnīgi izveseļoties, bet alerģiskas iesnas uz 7-12 līmeņiem ļoti grūti padodas ārstēšanai. Eksistē daudz kritēriju pašreizēja veselības līmeņa noteikšanai. Jau pirmajā vizītē homeopātam svarīgi saprast – kādā veselības līmenī atrodas pacients dotajā brīdī.
Nākamais svarīgs kritērijs – kādā rakstura traucējumi ir pacientam – funkcionālie vai strukturālie. Ja orgāna traucējumi skar tikai funkciju – ārstēšana ies ātrāk un ar labāku prognozi. Ja jau notikušas izmaiņas orgāna struktūrā – prognoze ir sliktāka, bet gadījumā, ja pacientam ir augsts veselības līmenis un stiprais vitālais spēks – izārstēšana ir ļoti iespējama.