Klasiskā homeopātija

Klasiskā homeopātija
Klasiskā homeopātija
  Homeopātija –  ir maigs un efektīvs medicīnas virziens, kam pamatā ir līdzības princips „līdzīgs līdzīgu ārstē”( lat. Similia similibus curantur). Homeopāts – klasiķis pieņemšanas laikā dod tikai vienu preparātu. Homeopātiskās ārstēšanas mērķis – dot vajadzīgo impulsu organismam strādāt pašam.


  Daba jau ielikusi katrā dzīvajā būtnē labāku ārstēšanas veidu, pašremonta spēju. Katra sūdzība kā kliedziens pēc palīdzības. Ārsts – homeopāts „ skenē” organismu, uzdodot jautājumus, novērojot pacienta sūdzības, tad izvēlas labāko homeopātisko preparātu, kurš vajadzīgs tieši šajā brīdī. Tas būs nepieciešamais impulss organisma pašārstēšanai.
  Homeopātiskās ārstēšanas mērķis – dot vajadzīgo impulsu organismam strādāt pašam. Daba jau ielikusi katrā dzīvajā būtnē labāku ārstēšanas veidu, pašremonta spēju. Katra sūdzība kā kliedziens pēc palīdzības. Ārsts – homeopāts „ skenē” organismu, uzdodot jautājumus, novērojot pacienta sūdzības, tad izvēlas labāko homeopātisko preparātu, kurš vajadzīgs tieši šajā brīdī. Tas būs nepieciešamais impulss organisma pašārstēšanai. Līdzīgs ārstē līdzīgu. Citiem vārdiem - dabas vielas, kas lielākās devās var izraisīt slimību, mazās devās šo slimību var novērst. Līdzības likumu ( similia) 5.gs. p.m.ē. formulēja grieķu ārsts Hipokrāts. Bet šo teoriju izpētīja, attīstīja un papildināja vācu ārsts Samuels Hānemanis (1755-1843). Līdz mūža galam viņš izmeklēja dažādu vielu iedarbību uz cilvēka fizisko un psihisko veselību, noskaidrojot ārstnieciskas īpašības. Pēc ilgiem izmeklēšanas gadiem, eksperimentējot ar toksiskām un netoksiskām vielām, indēm, Hānemanis saprata, ka visas vielas vajag atšķaidīt līdz toksitātes zušanai. Bet galvenais Hānemanis atklāja: tās substances, kuras tika stipri atšķaidītas un sakratītas pēc katras šķaidīšanas, izrādīja stiprāku ārstniecisku iedarbību. Savu jauno sistēmu Samuels Hānemanis nosauca par „homeopātiju” no sengrieķu „homois” – līdzīgs, „pathos” – ciešanas. Visas savas idejas ārsts izklāstīja fundamentālajā darbā „ Ārstniecības mākslas Organons”.
   Kāda ir galvenā atšķirība starp parasto medicīnu ( alopātiju) un homeopātiju? Medicīna ( alopātija) cenšas ārstēt slimību , precīzāk, noņem simptomus, bet homeopātija ārstē cilvēku, stiprinot viņa organismu. Alopātija dod antibiotikas, lai iznīcinātu mikrobus, toties homeopātija sabalansē organismu – vairāk nav jābaidās no mikrobiem. Ar gripu katru gadu slimo miljoniem cilvēku, pēc kā reizēm var būt komplikācijas un pat var nomirt – daži – ar zemu imūno aizsardzību. Homeopātija palīdz organismam tikt galā ar problēmu pašam un atsākt pareizi darboties. Pat ja gadās saslimt – dažas dienas ar augstu temperatūru un gultas režīmu – organisms pats uzveiks slimību un no šis situācijas izies kā uzvārētājs, saņemot vajadzīgo impulsu imūnai sistēmai. Bet nākamreiz, kad organisms atkal saskarsies ar vīrusiem vai baktērijām, jau aktivizētā imunitāte uzreiz atbildēs ar drudzi un augstu temperatūru, un pēc dažām dienām uzvarēs agresoru.
Homeopātija – tās nav brīnumgraudiņš! Gadās grūti ārstējami un pat neārstējami gadījumi. Ja jūsu vecāki un vecvecāki nodeva jums izcilus gēnus – jūs esat laimes luteklis! Bet mūsdienu dzīvē tas nenotiek bieži. Neatkarīgi no patoloģijas dziļuma vai medicīniskas diagnozes nopietnības, ja jums ir stiprs vitāls spēks un augsts veselības līmenis– tās ir imunitātes potenciāla un iedzimtības mijiedarbība – homeopātiskais preparāts dos organismam vajadzīgo impulsu pašārstēšanai.