Aktuāli

Autisms un homeopātija
Autisms un homeopātija
2015.gadā 19. oktobrī Rīgā notika konference „Autisms. Autiskā spektra traucējumi (AST). Klasiskās konvencionālas medicīnas un klasiskās homeopātijas sadarbības iespējas”, kurā piedalījās Latvijas Autisma centra vadītāja, klīniskā psiholoģe Zane Kronberga, centra klīniskā psiholoģe Margarita Pajensone, Klasiskas Homeopātijas centra vadītāja Tatjana Pokatova, kā arī citi speciālisti, tajā skaitā homeopāti Dita Maldupa, Santa Liepa, Svetlana Gorenko.
 Konferences mērķispaplašināt izpratni par autiskā spektra traucējumu (AST) ārstēšanas vai mazināšanas iespējām, izmantojot klasiskās homeopātijas terapiju, apspriest šo traucējumu iespējamos cēloņus, apmainīties ar darba un ārstēšanas pieredzi gan speciālistu, gan vecāku un citu interesentu vidū. Svarīgi, ka pašlaik cilvēku ar autismu vai AST rehabilitāciju  klasiskā medicīna pārsvarā ir "atdevusi" pedagogu, psihologu, logopēdu, ergoterapeiru un citu cpecialistu rokās, jo tāda kā īpaša ārstēšana nepastāv (tomēr ir situācijas, kad tiek rekomendēta arī medikamentoza terapija). Iespējams, tieši tagad klasiskajai homeopātijai dota iespēja parādīt savas palīdzības un ārstēšanas iespējas cilvēkiem ar autismu un autiskā spektra traucējumiem (AST). 
Latvijas Autisma centra speciālistes, kam ir daudzu gadu pieredze bērnu klīniskas psiholoģijas jomā, klīniskas psiholoģes Zane Kronberga un Margarita Pajensone izklāstīja sava ikdienas darba aspektus. Zane Kronberga plašā, saistošā prezentācijā sīki izstāstīja par autismu un AST, kā arī šo traucējumu diagnostikas principiem. Lekcijas turpinājumā Zane parādīja, kā, izmantojot pasaulē atzītas programmas (piemēram, ABA – Applied Behavior Analise, TEACCh – Treatment and Education of Autistic and Communication Handicapped Children), , ir iespējams apmācīt bērnus, jo autisms - nav slimība, bet būtiskas izmaiņas smadzeņu struktūrā vai funkcionēšanā, attīstības traucējums. Apmācošu programmu mērķis – labāk saprast bērnu, atbalstīt ģimeni, kur aug bērns ar AST, koriģēt uzvedību, uzlabot dzīves kvalitāti, apgūt jaunas un praktiskas iemaņas, palīdzēt labāk izprast apkārtējo vidi, socializēties un integrēties normālajā dzīvē. Vieglu un vidēji smagu traucējumu gadījumā tas ir pilnīgi iespējams. Smagos autisma un AST gadījumos apmācības mērķis – uzlabot dzīves kvalitāti, koriģēt uzvedību, palīdzēt bērnam justies saprastam. Patiesība ir tā, ka apmācībās universālu metožu nav, kā arī nav vienas metodes, kas derētu visiem ar autismu vai AST sirgstošiem cilvēkiem. Bet jo agrāk sāk nodarboties ar tādiem bērniem, jo labāka ir prognoze. Vairāk labuma ir arī no  regulārām nodarbībām, nekā no vienreizējām akcijām. Katram ar autismu vai ATS sirgstošam cilvēkam ir individuāla pieeja. Skaidri jāzina mērķis, ko vēlas sasniegt. Vienam ir svarīgi iemācīties pašapkalpoties, ēst ar karoti, citam – iemācīties draudzēties. Jebkurā gadījumā, lai iegūtu veiksmīgu rezultātu, jābūt stiprai speciālistu un vecāku sadarbībai. 
Konferences otrajā daļā Klasiskās Homeopātijas centra vadītāja Tatjana Pokatova  iepazīstināja klātesošos ar autisma un AST ārstēšanas iespēju, pielietojot klasisko homeopātiju, stāstīja par bērna ārstēšanu un viņa novērošanu trīs gadu laikā, par šīs ārstēšanas izciliem rezultātiem.
Konferences beigās – diskusija par iespējamiem autisma un AST cēloņiem. Homeopāti norādīja uz likumsakarību starp autisko gadījumu parādīšanos  un zīdaiņu, bērnu un grūtnieču vakcināciju un medikamentozu terapiju, mazuļu  ādas problēmu ārstēšanu( apspiešanu), lietojot hormonālas ziedes.
 Klasiskās Homeopātijas centra vadītāja Tatjana Pokatova  piedāvāja kopprojektu: kopā ar Latvijas Autisma centru organizēt bērnu ar autismu un AST grupu un 3-4 gadu laikā veikt šo bērnu homeopātisku ārstēšanu, novērot viņu attīstību, veicot to visu bez maksas. Šajā grupā varētu būt bērni ar dažāda smaguma autisku patoloģiju. Veiksmīgai sadarbībai ļoti svarīga vecāku palīdzība un sapratne.
Tikai sadarbība, savstarpējais atbalsts un dialogs var dot rezultātu! Ir tik liela laime dzīvot pie mums, Latvijā, blakus tādiem brīnišķīgiem un dažādiem cilvēkiem, izciliem Latvijas Autisma centra speciālistiem un aktīviem vecākiem, kas darbojas Latvijas Autisma Apvienībā. Ceru, ka šai saliedētajai komandai pievienosies pozitīvi domājošie homeopāti. Mūsu spēks – spējā ieklausīties un atbalstīt vienam otru, dalīties pieredzē un būt optimistiem!