Homeopātija

Homeopātijas vieta musdienu medicīnā
Homeopātijas vieta musdienu medicīnā
 Mēs dzīvojam pārsteidzoša progresa un attīstības laikā, kas skar praktiski visas mūsu dzīves jomas. Mūsdienu ārsti var justies laimīgi, pateicoties milzīgām diagnostikas un ārstēšanas iespējām. Pēdējo 100 gadu laikā daudzi pētījumi un atklājumi deva impulsu, lai paplašinātu terapijas, ķirurģijas, protezēšanas, slimību profilakses iespējas. Tomēr, neskatoties uz ķīmiskās rūpniecības, farmācijas un informācijas tehnoloģiju attīstības panākumiem, ārsti savā ikdienas dzīvē turpina izjust diagnostikas un slimību ārstēšanas grūtības. Strauji aug hronisko slimību un onkoloģiju daudzums. Arvien biežāk mums ir jādomā par ārstēšanas ieguvumiem un kaitējumu, medikamentozām komplikācijām.


 Mūsdienu medicīna piedāvā dažādus medikamentu veidus ar dažādiem darbības principiem. Piemēram, ja trūkst kāda elementa – izmanto aizvietošanas principu (insulīnatkarīgais diabēts, dzelzs deficīta anēmija), lai apspiestu pārmērīgu vai nevēlamu reakciju – apspiešanas principu (alerģiskas reakcijas), lai labotu defektu – kompensācijas principu (sirds mazspēja). Homeopātijas pamatprincips - regulēšana. Homeopātiskās zāles neaizvieto vai nenomāc!

 Dzīvais organisms saskaņā ar iekšējiem dabas likumiem  cenšas vienmēr uzturēt līdzsvaru. Ja organismā iekļūst kaitīgie un slimību radošie aģenti, organismā uzreiz tiek iedarbināta ķēdes reakcija. (Piemērs: gripa ar drudzi).Bet mūsu vēlme samazināt temperatūru un "palīdzēt" organismam var traucēt imūnsistēmas darbībai. Pašregulēšanas apspiešana pārtrauc ceļu organisma pašizārstēšanas spējām. Homeopātijas mērķis - aktivizēt pašatjaunošanos. Ir jāzina KONKRĒTA pacienta stāvokli, sūdzības, individuālās reakcijas un simptomi. Svarīgi ne tikai objektīvi dati, bet arī subjektīvas sūdzības un sajūtas, kuras palīdz ārstam uztvert pacientu kā PERSONĪBU. Jo saslimšana – tā ir traucējumi ne tikai fiziskā, bet arī emocionālā vai pat mentālā līmenī – centrālās, dzīvi uzturošas enerģijas izjaukšana. Homeopātijas pamatlicējs Samuels Hānemanis nosauca šo vitālo enerģiju par GARĪGU DZĪVES SPĒKU.
Homeopātija – mūsdienu medicīnas ietvaros – īpaša regulējošas terapijas forma, kura izmanto līdzības principu: Simptomiem, kuri paradās slimības laikā, jābūt vislielākā pakāpē līdzīgiem tiem, kurus zāles izraisa veseliem cilvēkiem. Pirmos preparātu izmēģinājumus Hānemanis veica ar sevi, ģimenes locekļiem, tad iesaistīja draugus, studentus, kolēģus. Veicot izmēģinājumus tikai ar veseliem cilvēkiem, Hānemanis ģeniāli secināja: Katras zāles organismā izraisa sava veida slimību. Atdarinot dabu tajos gadījumos, kad hroniskas slimības tika izārstētas, pateicoties jaunu slimību rašanai, slimam organismam jādod mākslīga līdzīga slimība un tādā veidā izārstēt slimnieku: similia similibus ( līdzīgs ārste līdzīgu).
Mākslīgas medikamentozas slimības eksistē – šo faktu mēs īpaši skaidri apzināmies tagad ar kautrīgu nosaukumu „zāļu blakusparādības”.
Homeopātiem ļoti svarīgs zāļu izcelsmes jautājums. Homeopātisko preparātu izejviela – tā ir visa dabas pasaule: minerāli, augi, dzīvnieki, slimību produkti vai dažādi ķīmiskie savienojumi.
Eksperimentējot ar dažādiem preparātiem, Samuels Hānemanis secināja: samazinot preparāta devu un speciāli apstrādājot - saberzēšanas un sakratīšanas ceļā – preparāta aktivitāte tiek palielināta. Pateicoties dinamizācijai (potencēšanai), jaunizveidota zāļu forma ir apveltīta ar labāku dziedinošu spēju.